мер з тачкою

ЦЕЙ РІЗНОРОБОЧИЙ ДУЖЕ ДОРОГО НАМ ОБХОДИТЬСЯ!

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Пишу в дуже емоційному стані – на мене сьогодні напала велика зграя собак біля третього і четвертого гуртожитків. Слава Богу, я лишилася фізично неушкодженою, але стрес, який пережила, не передати словами!

собака напала на велосипедиста

Я спокійно поверталася з магазину, їдучи на велосипеді. І тут біля третього гуртожитку з лісу вибігає зграя собак. Потім до них приєдналася зграя, яка мешкає біля 4 гуртожитку. Бігли вони за мною майже до повороту, до моста. Дивом я не впала, і дивом не потрапила під машину. Навіть не хочу уявляти, що було б, якби на моєму місці була дитина! Як виявилося, ці собаки вже неодноразово нападали раніше на мого чоловіка, бо він тією дорогою щодня їздить на роботу. І впевнена, багато велосипедистів потерпали від них. Я не можу звинувачувати тварин – вони захищають свою територію. Проте ми люди, і ми за них відповідальні – перед собою, перед нашими дітьми – якщо тварина агресивна, її потрібно ізолювати.

Сьогодні (14 червня. – Ред.), побачила фотографію, як наш міський голова возить тачкою каміння у притулку для собак. І я б нічого не писала, що думаю про це, якби не сьогоднішній інцидент.

мер з тачкою

Чи не здається Вам, пане мер, що пізно виставляти себе любителем та захисником тварин? Ваша робота – не виконувати функції грузчика, а комплексно підійти до вирішення проблеми безпритульних тварин. Це Ваша відповідальність! Коли деякі депутати, волонтери та зоохасники просили Вас збільшити фінансування притулку, зокрема, фінансування харчування і стерилізації (ні для кого не секрет, що більшість операцій, як і харчування, й досі фінансуються за кошти небайдужих громадян), Ви, як завжди, не прислухалися, щоб раз і назавжди вирішити цю проблему, про яку не говорять – волають, люди!

Як я бачу вирішення питання безпеки на наших вулицях?

По-перше, в ізолюванні агресивних тварин!

По-друге, в тотальній стерилізації – і не одну тварину в тиждень, а один раз взятися і вирішити цю проблему. Як згадаю, як Ваша штучна робоча група з Громадського бюджету запорола проєкт волонтерів із закупки спеціального транспорту для перевезення тварин на стерилізацію, придбання сіткометів і шприцеметів, щоб полегшити відлов тварин, то аж зло бере! Адже не секрет, що «Благоустрою» не завжди вдається зловити тварину і відвести на стерилізацію, спробуйте зловити її голими руками!

По-третє, потрібно стимулювати власників тварин садибної забудови міста і Кривина проводити стерилізацію. Яким чином? Існує безліч способів: від безкоштовної стерилізації за рахунок місцевого бюджету або частково співфінансування, до надання пільг для мешканців, які стерилізують своїх тварин.

По-четверте, має бути контроль за домашніми тваринами. В цивілізованих містах, наприклад, створюють бази домашніх тварин, запроваджені штрафи і ніхто вже не викине тварину на вулицю. А в нас кількість чотирилапих безхатьків все збільшується, чи не щодня є звернення про напади або укуси, а Ви на все, що спромоглися – це з тачкою фотографуватися на території притулку!

Я розумію, що ситий голодному не товариш – Ви не їздите на велосипеді по вулицях, а я їжджу, мої рідні їздять, і я хотіла б, щоб моя дитина також їздила! Але в нас за 6 років Вашої каденції не те, що не створено велодоріжок для безпеки руху! А ще й існує проблема нападів бродячих тварин на велосипедистів.

Територія Нетішина настільки маленька, невже не можна навести лад? А все, на що Ви здатні – це дешевий піар! Я ще раз повторюю – такий різноробочий дорого обходиться – і для бюджету, і для здоров’я громадян! Сподіваюсь, незабаром на Ваше місце прийде людина, яка має бачення і має бажання щось робити, а не створювати видимість! Якій не байдуже на громадян, на тварин, і на наше місто!

Джерело – Олена МАТРОСОВА, Газета “Пост громадського контролю”, червень, №6