волков фотоНове в законодавстві

З 1 липня керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння стане кримінальним проступком

Нетверезих водіїв штрафуватимуть до 50 тисяч гривень

Деталі – у публікації  Газета “Пост громадського контролю”.

Ще 22 листопада 2018 року Верховною Радою України прийнято закон № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який мав набрати чинності з 1 січня 2020 року. Проте 3 грудня 2019 Верховна Рада законом 321-IX відтермінувала набрання чинності вказаним вище актом на півроку, тобто до 1 липня 2020 року.

Законом № 2617-VIII, з-поміж іншого, в Україні запроваджено інститут кримінальних проступків. До кримінальних проступків законодавець відносить визначені Кримінальним кодексом діяння (дію чи бездіяльність), за вчинення яких передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більш як 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн), або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Таким чином, із 780 складів кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом, 126 з 1 липня стануть кримінальним проступком.

штрафи водії

Окрім того, вказаним законом відповідальність за керування транспортними засобами у нетверезому стані переведено з адміністративної у кримінальну площину шляхом доповнення Кримінального кодексу статтею 2861, яка передбачає штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років за наступні дії:

– керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

штрафи водії1

Ті ж самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Джерело – Сергій ВОЛКОВ, адвокат, керуючий Адвокатським бюро «Волков та партнери», Газета “Пост громадського контролю”, №6