потопельникСумна статистика

Вода забрала життя дітей

У Нетішині та Славуті одночасно втопилися хлопчики

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

З початку 2020 року на водних об’єктах Хмельницької області загинуло 23 людини. Серед них і діти.

Загалом за 11 днів літа по Україні втопилося 13 дітей, з них троє – з Хмельниччини. Не оминула біда і Нетішин.

потопельник5

11-го червня у нашому місті 9-річний хлопчик разом зі своїм молодшим братом та повнолітньою двоюрідною сестрою під вечір купалися на Горині біля старого млина. Під час відпочинку дитина втопилася.

Того ж вечора тіло хлопчика було знайдено – рятувальники спільно з місцевими водолазами-волонтерами обстежили поверхню річки та підводну акваторію дна.

Відомо, що братики приїхали до бабусі на канікули з Львівської області.
Приблизно о цій самій порі 11-го червня у Славуті, в Горині втопився 13-річний хлопчик.

Славутські рятувальники, водолази Славутської комунальної Аварійно-рятувальної станції та водолази-волонтери з Нетішина обстежили поверхню та підводну акваторію дна площею близько 1,5 га до настання темряви, але тіло підлітка знайти не вдалося. Пошукова група виявила утопленика вже наступного дня.

Як з’ясувалося, хлопчина закінчив 7 клас однієї із Славутських шкіл. На дозвіллі разом із двома друзями вирішили половити раків у річці Горинь. Але цей відпочинок для підлітка виявився фатальним.

«Батьки, ви можете уявити, що втратили свою дитину? Хтось подумає: що за дурниці! Як таке можна писати!

А як ще привернути вашу увагу до проблем нехтування батьківською відповідальністю?!
Коли просто через поради, рекомендації та виважені фото до багатьох з вас неможливо “достукатися”?, – йдеться на сторінці «Ювенальна превенція поліції Хмельниччини» у соціальній мережі «Фейсбук». – Можливо до вас достукається голос матері, 12-річний син якої потонув на очах друга, який, як не намагався, та не зміг врятувати товариша і сам ледь не потонув, а мати ще досі ходить по березі і кличе сина, відмовляючись повірити в його смерть?

Чи зрозумієте всю загрозу ситуації через розпач батька, 17-річний син якого, стрибнувши у став з дамби, так і не випірнув?

А може вас змусить замислитися розпач бабусі, на очах якої потонув 9-річний онук?

На що ви сподіваєтеся, коли відпускаєте дітей самих купатися у водоймах? Лише на тижні в області вже троє дітей втопилося, а четвертого ледве врятували.

Ви відмовляєтеся вірити, що щось подібне може статися у вашій родині.

І не треба розповідати, що “немає часу з ними ходити, в мене робота/ городи/ справи”, “зі мною ніхто в дитинстві не ходив”, “він (вона) добре плаває “, “він (вона) ж не сам туди іде, а з друзями, раптом що – допоможуть”.

Батьки – ви! Не перекладайте свою відповідальність на когось!

Якщо сьогодні ви дозволили дитині без супроводу дорослого піти до річки – ви добровільно погоджуєтеся на ризик, що дитина може не повернутися!».

Джерело – Поліна МУРАВСЬКА, Газета “Пост громадського контролю”, червень, №6