майданчик закритийЖадоба влади сильніша за совість, або «Диво-парк» у корінні і майданчик на замку

Турборежим під вибори від нетішинського мера

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Зведення парку у Нетішині в ритмі галопу вже обросло легендами. Тому довелося і в цьому газетному числі продовжити невдячну тему.

Власне галоп розпочався за кілька місяців до місцевих виборів, а от розкачка тривала, якщо відштовхуватися від першого офіційного документу – аж цілих 4 роки.

У липні 2016 року рішенням сесії управлінню капітального будівництва виконкому було передано функції замовника будівництва парку в районі між вул.Набережна, Будівельників та просп.Незалежності.

Розробку проєктної документації розпочали рівно через рік, у липні 2017-го. За експертним звітом, облаштування парку нетішинській громаді обійдеться у 7 млн 337 тис 918 грн.

«Галопом по європах» – і виріс «диво-парк»

Господарник з Олександра Супрунюка ще той. На початку каденції «замилив очі» парком, а під завісу згадав – бо ж вибори на носі. І почалася «мишача метушня».

Так, 24 січня цього року на 68 сесії міської ради на парк виділи гроші – 6,7 мільйона гривень. Після проведеного тендеру 6-го квітня був укладений договір підряду з виконавцем робіт – ТОВ «Архітектоніка» – на суму 5млн 599тис 990грн.

За проєктом передбачено укладання тротуарної плитки площею понад 4тис кв м, укладання бетонних поребриків близько 4тис 500 пог м.

Роботи обіцяють завершити до кінця цього року, щоправда, з ремаркою – «у разі повного фінансування». Оскільки 4 мільйони, попередньо виділених на парк, вже перенаправили на інші потреби.

Далі – у мерії анонсували у День Незалежності відкриття у цьому парку «казкового диво парку» – дитячої локації з авторськими фігурами, вирізьбленими з дерева. І ось спостерігаємо картину: доріжки з плитки недороблені, по периметру купи сміття, кучугури викорчуваного коріння, розкидане бите скло, і на тлі всієї цієї «естетики» в турборежимі встановлюють пісочниці, лави, карети, фігури. Юрби дітлахів та дорослих з малечею почимчикували до парку робити селфі. Про техніку безпеки ніхто й не заїкається – поруч із дітьми працюють спецмашини, згрібаючи непотріб (на фото).

парк спецтехніка

Зрозуміло, що до відкриття нічого не готово, і тут у нагоді міському голові стає коронавірус – мовляв, заходи відміняються, свята не буде, бо боїмося ковіда. Це, до речі, не єдина ситуація, коли ковід у мерії використовують «з вигодою».

парк дитячі

Майданчик відкрили й замкнули на ключ

Окрема тема – міні-спортивний майданчик розміром 25 на 14 метрів, зведений у цьому парку та поспіхом відкритий. Щоправда, після урочистого перерізання стрічки одразу закритий на замок.

З цього приводу депутатка міської ради Олена Матросова написала у соціальній мережі  «Фейсбук»: “Нетішинці, вітаю вас із відкриттям першого багатофункціонального спортивного майданчика в нашому місті! Дочекалися, адже його спортсмени просили ще у далекому 2016 році.

Але проблема ось у чому – майданчик святково з піснями-привітаннями відкрили. Коли поїхали камери, на майданчик впустили хлопчаків із сусідніх будинків, вони там годину пограли. А потім прийшов директор КП “Комфорт” Артем Руденко і вигнав хлопців, закривши майданчик на ключ. Уявіть собі – вашій дитині подарували нову іграшку, а через годину, коли дитя саме розігралося, прийшов якийсь дядько і забрав її. Він їм сказав, що завтра знову прийде і на годину дасть пограти.

Я якраз ішла тією дорогою в магазин і побачила, як діти з сумом дивилися через паркан на новеньке футбольне поле (на фото). Підійшов батько одного з хлопчаків зі словами: “Навіщо було забирати в дітей поле, на якому вони грали у футбол і будувати майданчик, який весь час буде закритий? Побачите, люди прийдуть і самі позривають ці замки!”.

майданчик закритий

І я, як мама, його розумію. Майданчик збудували за кошти платників податків, значить він має бути загальнодоступним. Так, можливо, є сенс закривати його на ніч. Але це точно не особиста власність директора “Комфорту”, мера чи ще когось!».

На допис депутатки відреагували сотні містян.

Тетяна Галимська: «Всі шоковані тим, що майданчик буде закритий. І дуже прикро чути, коли всі діти чекали з надією, що в будь-який час можуть піти і вільно там побігати, а тут начепили замок».

Марія Вербицька: «Це якийсь старечий маразм – закрити доступ до майданчика. Таких майданчиків по місту має бути декілька та у вільному доступі – щоб сприяти оздоровленню дітей та молоді».

Ольга Герасимчук: «Декілька разів з дитиною приходили і постійно закрито. Вже не знаю, як пояснити та що вигадати дитині, чому там зачинено».

Роман Калінін: «Підозрюю, що майданчик був зроблений з найдешевших матеріалів за шалені гроші, і щоб передчасно він не почав розвалюватися, його і зачиняють, щоб дотягнути до виборів».

До речі, доріжка, викладена до цього майданчика – таки у жахливому стані. Свіжопрокладена плитка на ній – рухається під ногами. Тому й не дивно, що у мерії обмежують доступ дітей до майданчика. Очевидно, підстраховуються, щоб «зберегти обличчя» до виборів.

Крім того, незважаючи на цілюще хвойне повітря у парку, над майданчиком стоїть хімічний сморід. Чи має так бути? Принаймні, знаходитись там некомфортно.

Але й це ще не все. Коментуючи «відкритий-закритий» майданчик, нетішинці піджартовували, мовляв, нехай введуть посаду його «відкривача-закривача». Натомість мер не жартував. Він похвалився у фейсбуці, що бере в КП «Комфорт» працівника, який за графіком або «за попереднім записом» відчинятиме-зачинятиме майданчик.

майданчик закритий7

Для тих, кому «хоч щось робиться»

Щоб не ходити далеко, хочу навести приклад Ганнопільської ОТГ. Село, яке об’єднало довкола себе сусідні села. Громада має мінімальний бюджет, але це не заважає селянам розвивати інфраструктуру подекуди краще, аніж у Нетішині. Скажімо, якщо нетішинський книголюб зайде у ганнопільську бібліотеку – він ридатиме й запитає: «То де село?!». Є у Ганнополі й сучасний спортивний майданчик для міні-футболу. На ньому не висить замок, всі охочі там займаються спортом, а у вихідні та свята проходять спортивні поєдинки. У сільській громаді немає вандалів, тому що керівництво ОТГ, на противагу меру Нетішина, не вважає своїх громадян вандалами і не наймає за їхні гроші сторожа, який зачинятиме від них їхню власність.

І ще одне. На відміну від Нетішина, у Ганнопільській ОТГ немає Агенції місцевого розвитку, яка утримується за гроші громади, але сільська влада подає грантові заявки й отримує фінансування. Ось і спортивний майданчик був збудований за рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України» та самої громади на умовах співфінансування.

У різних куточках Хмельницької області таких майданчиків збудували 13. Але Нетішина у тому списку не було. Тому нашій громаді майданчик обійшовся в 1 млн 253 тис грн. Тоді як селянам завдяки співфінансуванню – у 749 тисяч.

Джерело – Марта ПРАВДОЛЮБ, Газета “Пост громадського контролю”, №8, серпень