електромобільТранспортний цех Хмельницької АЕС поповнився першим легковим електромобілем «Hyundai IONIQ Electric». Електромобіль було передано ДП «НАЕК» Енергоатом».
Як відомо, корейський виробник Hyundai вирішив зробити ставку на стовідсоткову екологічність автомобілів нового покоління, випустивши у 2016 році на ринок Америки і Європи свій перший електричний хетчбек Hyundai IONIQ Electric. Автомобіль має високий коефіцієнт аеродинаміки, його можна зарахувати до родини спортивних. Однак, значне перевищення швидкості на ньому не передбачено, бо електроніка обмежує її до 165 кілометрів за годину.
Начальник транспортного цеху Олександр Сахнюк прокоментував придбання електромобіля: «Передбачено, що подолання відстані у сто кілометрів на «Hyundai IONIQ Electric» обходиться дешевше приблизно у вісім разів, ніж на бензинових аналогах. Економія суттєва. Ми плануємо одержати ще два подібних електромобілі».
Протягом чотирьох останніх років станційні автотранспортники одержали більше півсотні одиниць нової техніки. Лише від початку минулого року автопарк поповнився 14 пасажирськими та вантажними автомобілями. Під час ремонтної кампанії на Хмельницькій АЕС для транспортування вантажів застосовується автомобільний гідропідіймач та самохідний кран «SANY» вантажопідйомністю 55 тонн. Він надійний в експлуатації. Автотранспортники сподіваються, що інвестиційний проект, який ініціювала Енергокомпанія, буде реалізовуватись й надалі.
Таким чином і Хмельницька АЕС долучилась до новітніх тенденцій пропаганди зменшення забруднення довкілля.
Джерело – Хмельницька АЕС