супрунюк усміхненийТаємний зміст передвиборчої програми-2015 Олександра Супрунюка

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Знову вибори. Вкотре обіцянки молочних рік, печених горобців і світлого майбутнього.

Втретє отримати кредит довіри нетішинців планує чинний міський голова Олександр Супрунюк.

Нагадаємо, 25 травня 2014 року на хвилях Майдану О.Супрунюк зайшов у головний кабінет міста вперше, отримавши перемогу на позачергових виборах. Через півтора роки, 25 жовтня 2015-го, він був обраний вдруге.

На сайті Нетішинської міської ради є передвиборча програма Олександра Супрунюка – відверто популістична, починаючи з гасла «Громада – це влада!». Відтак, аналізувати кожен пункт – марна трата часу.

обіцянки вибори3

Нині на сторінках НМР та виконавчого комітету у соцмережах можна прочитати про досягнення представників діючої влади за п’ятирічку, що збігає. Адмінресурс, якщо бути відвертим, хоч і добре замаскований.

Одначе, це чудова можливість для порівняння обіцяного з реально виконаним. А ще – пригадати усі скандали, «косяки» і «зашквари», які теж є особливістю міських владців.

Якщо звернутися до передвиборчої програми-2015, то у першому пункті О.Супрунюк зазначив: «Люстрація, усунення з посад осіб, які скомпрометували себе підтримкою кривавого режиму Януковича».

Тепер слово «люстрація» забуте, а посадовці, які були членами Партії Регіонів, працюють і досі. Ба, більше: кожен, кого я запитувала, не зміг пригадати, щоб Супрунюк публічно назвав прізвища нетішинських учасників та «постачальників» «Антимайдану» у 2013-14 роках, які займали і займають донині більш-менш вагомі посади. Співпраця з «жертвами обставин» продовжується – «хто старе згадає, тому око геть»?

Кадрові ротації, які відбувалися в цей час у Нетішині, стосувалися швидше особистих симпатій та антипатій міського голови, аніж ідеологічної складової майданівських барикад.

Колишні «регіонали» очистили пам’ять, розчинилися у різних партійних списках-2020, збираються далі вершити долю Нетішина і ніхто їм не дорікає кров’ю Небесної Сотні.

Олександр Супрунюк планував у 2015-му році оптимізацію чиновницького апарату та його функцій.
Насправді, він має найвищу зарплатню з усіх шести міських голів області. Попри те, що посадові оклади однакові, «приручена» депутатська більшість наперед голосує надбавки та премії міському голові, а також матеріальні допомоги на оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань. Вони становлять 200-300 відсотків посадового окладу.

Таким чином середня зарплатня очільника міста зросла із 48 тис грн на місяць у 2018 році до 64 тис грн у 2019-му. Що «чистими» становить трохи більше як 360 тис грн на рік.

Зарплати заступників міського голови за рахунок надбавок та премій протягом 2019 року зросли на 30 відсотків.

Найгостріша і найсприятливіша проблема для різного роду передвиборчих маніпуляцій – житлова. Тож О.Супрунюк п’ять років тому не обійшов її увагою: «Започаткування прозорого механізму надання земельних ділянок під забудову на публічних аукціонах» та «Збільшення кількості соціального житла в новобудовах».

У 2016 році спалахнув скандал довкола продажу земельної ділянки площею 3 га навпроти «Фуршету». Відповідно до генплану, розробленого «Діпромістом», передбачалося будівництво багатопід’їздного будинку по периметру лісової зони з мінімальною вирубкою дерев та урахуванням усіх природоохоронних норм. Детальний план забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який пройшов громадські слухання, був затверджений у липні 2015 року депутатами попередньої каденції. На сесію в червні 2016 року всупереч містобудівній документації  Супрунюк  подав проєкт рішення про продаж земельної ділянки площею 3 гектари по центру соснового лісу.

Після низки протестів та судових позовів з боку громадських активістів аукціон з продажу зазначеної ділянки таки відбувся. Переможцем став колишній очільник славутського осередку Партії Регіонів, на той час депутат Хмельницької облради від БПП Олександр Миклуш.

На місці соснового лісу виросли гарні п’ятиповерхівки і багато нетішинців уже справили новосілля в нових квартирах. Як щодо «збільшення соціального житла в новобудовах»? Ніяк. Жодного квадратного метра соціального житла тут немає.

Той же 2016-й запам’ятався ще двома «зашкварами» Олександра Супрунюка. Зі складу виконкому був виведений Сергій Почебула. Як пояснив міський голова на сесії – за те, що «…він у фейсбуці пише всякі нехороші речі…», «…він постійно чіпляється там до всяких букв та цифр, я вважаю, що це неконструктивна позиція…».

Громадського активіста, людину небайдужу й компетентну у міських господарських справах, учасника Революції Гідності, який поряд з О.Супрунюком пройшов Майдан, той же Супрунюк, ставши міським головою, звільняє за ідеали Майдану – за контроль над владою!

В липні 2016 року з посади спеціаліста КП «Агенція місцевого розвитку» була змушена звільнитися Олена Матросова. Депутатка міської ради від «Самооборони» і одна з авторів впровадження в Нетішині електронної системи «Розумне місто». Міський голова нині дуже пишається як «Агенцією…», так і «Розумним містом». Під формальним приводом він влаштував Матросовій жорстке публічне шмагання. Її звинуватили у заполітизованості, неготовності працювати в команді, в тому, що вона та її друзі «пишуть у фейсбуці».

Хвиля обурення, яку в Нетішині викликало звільнення Матросової, скоро вляглася, а чиновники й активісти, чиї трудові книжки знаходяться «в руках» Супрунюка, стали вкрай обережними у своїх соцмережах: або стовідсоткова підтримка міського голови, або мовчок.

А що у передвиборчій програмі Олександра Супрунюка? Під гаслом «Громада – це влада!» він запитує й одразу відповідає: «В чому наша біда? Ми віддали своє право на владу нашим представникам, депутатам, чиновникам, суддям і забули про це. Вони ж, користуючись безконтрольністю та  нашою байдужістю, використовують це право в своїх інтересах і не на нашу користь».

Ніби своє відображення в дзеркалі описав, чи не так?

Про підтримку місцевого соціально-відповідального бізнесу у 2015 році О.Супрунюк теж писав гарно.

До 2018 року дещо змінилося. Супрунюк завершив те, що розпочали місцеві «регіонали» ще 2012 року: хоч і обхідними шляхами й дуже хитро, але виселив міні-маркет «Наш Край» з Торгового центру.

Формально причина виселення звучить вельми законно. Насправді – за тверду громадянську позицію, публічну незгоду з рішеннями та методами Олександра Супрунюка, яких ніколи не приховував власник магазину Валерій Преподобний.

У травні в Нетішині зібрався міні-майдан: перед мінімаркетом «Наш Край» було більше трьох сотень нетішинців з шинами, бочками та сміттєбаком «для органів влади».

Попри протести, виселення сталося. Підприємець Валерій Преподобний мусив терміново працевлаштувати 30 працівників, які водночас лишилися без роботи.

Ще один скандал-2018 – спроба продати під забудову сквер, що навпроти супермаркету «Наш Край». На одній із сесій колишній «регіонал» і депутат Геннадій Вагнер проговорився, що за сквер пропонували 100 тисяч доларів – тобто міський голова був не проти продажу регіоналам дієвого зеленого острівця відпочинку нетішинців, де розташований «Арт-простір». Активісти не дозволили.

Окрім популізму, в передвиборчій програмі зразка 2015 року Олександр Супрунюк планував реальні речі. Наприклад, відновлення підготовки водіїв у навчальних закладах. Одначе, за всю каденцію це питання не ставилося жодного разу.

Аналогічно із залученням інвестицій: не особливо поспішають інвестори вкладати кошти в розвиток Нетішина і відкривати більш-менш значимі виробничі потужності.

І вже зовсім гарно звучало: «…після обрання запроваджу періодичні загальноміські збори, які стануть основою територіальної громади. Це буде постійно діючий юридично бездоганний механізм контролю за представниками влади і можливість впливу на них… Міська влада буде мінятись, а влада залишиться у громади».

Що насправді? Жодних загальноміських зборів ініційовано не було. А за «механізм контролю за представниками влади» сміливців О.Супрунюк відправляє у «чорний список» свого фейсбука.

Ще ми не згадали метушні довкола розрахунків з виконавцем робіт у міському ЦНАПі та шалені штрафи, виплачені з міського бюджету «завдяки» Супрунюку. І ще багато чого не згадали…

Отож, Олександр Супрунюк – знову кандидат. На тлі спортивних майданчиків, парків і клумб, облаштованих коштом платників податків, він виглядає досить привабливо й багатообіцяюче. Та є інший, темний бік Супрунюка. Зважуйте й думайте, наскільки вам імпонує людина, яка обіцяє одне, робить інше, а відверті запитання називає «зрадою».

Джерело – Софія СТЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №10, жовтень