вибори місцеві заставкаВід яких політсил балотується керівництво АЕС?

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

З кінця вересня – початком жовтня, коли заходиш у фейсбук, спадає на думку, що світ втратив розум – майже у всіх політичні аватарки, всі кудись балотуються і агітують за них голосувати. А під агітаційними дописами – коментарі-перепалки, кожен хвалить свою партію і сперечається, який кращий лідер: Порошенко, Зеленський, Тимошенко чи Садовий тощо. У цьому балагані люди забувають, що в Нетішині керуватиме не Зеленський, не Садовий, не Порошенко, не Тимошенко, ні жоден зі столичних партійних лідерів. У бюлетені будуть прізвища мешканців нашого міста, і в першу чергу за них ми будемо віддавати свої голоси.

Ми також поцікавилися, як вплинула загальноукраїнська ситуація на політичні уподобання очільників міст-супутників атомних станцій, директорів АЕС та керівників сусідніх міст.

Розпочнемо з Нетішина. Міський голова Олександр Супрунюк, як і попереднього разу, балотується від «Волі», хоча досі не є членом цієї політсили. Генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра та його заступник Богдан Шмигельський балотуються від провладної партії «Слуга народу». Чи вплинула політична позиція керівництваа на працівників ХАЕС – чітко не прослідковується, оскільки місцеві атомники йдуть на вибори від кожної з 11 політичних сил, які заявили про себе в Нетішині.

Вараш. Міський голова Сергій Анощенко, котрий на цій посаді вже 10 років, цього разу йде на вибори від «Слуги народу», тоді як у 2010 році він був кандидатом від Української партії «Зелена планета», а 2015 року – від «Народного контролю». Директор РАЕС Павло Павлишин (інформація неофіційна) – балотується від «Європейської солідарності».

Гендиректор ЗАЕС Юрій Кульба участі у виборах не бере (принаймні, на сайті ЦВК така інформація відсутня), а міський голова Енергодара Павло Музика балотується від Партії Володимира Буряка «Єднання».

Інформація щодо участі у виборах генерального директора ЮУАЕС Володимира Лісніченка відсутня, натомість відомо, що його заступник з кадрів та соціального розвитку В’ячеслав Губа висунутий «Європейською солідарністю», голова профспілки ЮУАЕС Сергій Снітков та заступник головного інженера Андрій Біндюков йдуть на вибори від «Опозиційної платформи – за життя», а мер Віктор Пароконний балотується шляхом самовисування.

Відомо також, що міські голови Острога Олександр Шикер та Славути Василь Сидор – самовисуванці.

Джерело – Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, №10, жовтень