яяяЖіноча команда України з фехтування на шаблях програла збірній Росії у фіналі олімпійського турніру і завоювала срібну медаль Ігор-2016. До складу української команди входять Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, а також резервіст Олена Вороніна. У фіналі взяли участь всі чотири спортсменки.

Україна поступилася Росії, але насправді – це перемога

Чому українки з Харлан програли "золото" росіянкам Вєлікой та Єгорян

 Збірна Росії, в складі якої виступають лідери світового рейтингу – Вєлікая та Єгорян (остання здобула “Золото” в індивідуальній шаблі в Ріо), а також 26-а шабля світового рейтингу Гаврилова, виглядала дуже грізно.

Головною надією українок була третя шабля світового рейтингу, “бронзова” призерка індивідуальних змагань у Ріо Ольга Харлан. Також у нашому складі билися 21-а шабля світу – Комащук, 31-а – Кравацька і один бій провела Вороніна – 46-а світового рейтингу.

Росія перемогла Україну із загальним рахунком 45:30. Єдине парне протистояння у росіянок змогла виграти Харлан у поєдинку з Єгорян – 6:5. Він був шостим з дев’яти. Ще була нічия Кравацької з Вєлікою 5:5.

Але попри силу росіянок, не можна не відзначити дії болгарського арбітра Міленіча, який досить часто не зараховував наші атаки, а також системи, яка банально глючила. 

У середовищі українських фанатів, які окупували “Фейсбук”, відразу почали ширитися думки про те, що арбітр куплений. І воно нібито й не дивно, оскільки президентом Міжнародної федерації фехтування є російський олігарх Алішер Усманов.

Проте, варто визнати, що навіть попри певні моменти, які досить часто грали не на нашу користь, російські спортсменки, на жаль, були сильнішими.

Але Україні не варто засмучуватися. Ми здобули “срібло” Олімпіади-2016, зусиллями наших дівчат. І для нас це перемога, оскільки ми билися із суперником, на боці якого був не тільки спортивний принцип, що довів болгарський арбітр. Не варто забувати і про допінгові справи, розслідування WADA проти Росії, які, звичайно ж, не стосувалися фехтування, але хто знає що може статися через кілька років.

В умовах російського домінування в цьому виді спорту “срібло” Олімпіади в Ріо для нас важить так само, як і “золото”. І за таку медаль можна лише подякувати Ользі Харлан, Олені Кравацькій, Аліні Комащук і Олені Вороніній.

Аліна Комащук – провідна спортсменка Нетішина,
член національної збірної команди України з фехтування на шаблях

Аліна Іванівна Комащук, вихованка Нетішинської КДЮСШ ППО ХАЕС, народилася 24 квітня 1993 року в місті Нетішині Хмельницької області.

Займатися фехтуванням на шаблях почала у 2002 році.

У 2008-му виконала норматив майстра спорту України з фехтування, а в 2009 році – майстра спорту України міжнародного класу. У 2013 році їй було присвоєне почесне звання «Заслужений майстер спорту України з фехтування».

Аліна Комащук на І Юнацьких Олімпійських іграх 2010 року у Сінгапурі зайняла ІV місце в особистих змаганнях.

У липні 2014 року у м. Казані (Росія) Аліна на чемпіонаті світу з фехтування на шаблях серед жінок зайняла ІІІ місце у командних змаганнях.

Урожайним на «дорослі» медалі різного ґатунку для Комащук був 2015-ий та нинішній роки.

У лютому 2015-го в м. Афінах (Греція) на етапі Кубка світу вона посіла перше місце у командних змаганнях. На аналогічних змаганнях у травні в м. Пекіні (Китай) та в жовтні у Венесуелі – була другою (теж у складі національної збірної).

У цьому ж році на чемпіонаті Європи, що проходив у червні в м. Монтре (Швейцарія), у складі команди зайняла III місце; на I Європейських іграх, котрі теж у червні приймало м. Баку (Азербайджан), допомогла вибороти I командне місце; на чемпіонаті світу, який відбувся в липні у м. Москві, – II командне.

У 2016 році на етапах Кубка світу в командних змаганнях, які проходили наприкінці січня в грецьких Афінах, а в лютому – в м. Сінт-Нікласі (Бельгія), виборола відповідно I та III місця. Також 3-є місце було здобуте в складі національної збірної з фехтування на шаблях серед жінок у червні цього року в м. Тороні (Польща), де пройшов чемпіонат Європи.

Нарешті – нинішній серпневий успіх у командних змаганнях у бразильському Ріо-де-Жанейро: срібні медалі Олімпійських ігор.

Чимало в арсеналі Аліни Комащук й інших золотих, срібних та бронзових нагород, виборених на чемпіонатах, універсіадах і кубках України, – у тому числі, в особистих змаганнях.