сесія47Чому нетішинські депутати не виконують свої обов’язки?

«Комісії не працюють через неявку обранців», – скаржиться секретар ради

Про перебіг 47-ї сесії Нетішинської міської ради, яка відбулася у листопаді – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

На диво, без ексцесів, швидко та динамічно, у п’ятницю, 23-го листопада, пройшла чергова сесія Нетішинської міської ради. Депутатами було розглянуто більше 120 питань, у тому числі пов’язаних із розподілом бюджетних грошей.

Проте плачевним залишається питання виконання місцевими обранцями своїх прямих обов’язків. Явка їх на сесіях разюче знизилася вже на початку цього року. Стабільно відвідують пленарні засідання 22-24 обранці з наявних 34-х. Ця цифра якраз дотягує до кворуму, що дає можливість проводити сесії. Гірша ситуація в комісіях – вони нелегітимні через відсутність частини депутатів. Про це вже вкотре говорять на сесіях секретар ради Олена Хоменко та голови комісій.

Чи буде з таким ритмом місцева рада дієздатною у найближчому майбутньому, питання риторичне, адже чергові вибори нескоро – у 2020-му році.

сесія47 1Міський голова про Старий Кривин: «Баба з воза – коням легше»

Головуючий – Олександр Супрунюк, озвучив звернення мешканців вулиці Снігурі щодо гострої потреби у встановленні вуличного освітлення, а також повідомив, що з 14-ти сіл, які попередньо мали намір об’єднуватися з Нетішином у ОТГ, залишився лише Старий Кривин, проте старокривинці готові до об’єднання лише на чергових виборах до місцевих рад у 2020-му році. При цьому мер додав: «Баба з воза – коням легше».

Олена Матросова («Нетішинська самооборона») не погодилась зі словами очільника міста, адже вважає, що з об’єднання територіальних громад є багато обопільної користі для тих, хто об’єднується, приміром, існують різноманітні програми підтримки ОТГ, у тому числі міжнародні.

Про «безкоштовний» басейн, світильники на «зебрах», каналізацію та піщаний кар’єр

У розділі «депутатські запити» Юрій Камозін («Нетішинська самооборона»), говорив про потребу у встановленні світильників на пішохідних переходах по всьому проспекту Незалежності. Його однопартійка Олена Матросова подала запит на підставі звернення людей з обмеженими можливостями. Містяни просять вирішити питання з безкоштовним відвідуванням плавального басейну з метою фізичної реабілітації, якої потребують як дорослі, так і діти. Проте басейн для них недосяжний через високу вартість – одна година оренди коштує 2 тисячі гривень.

сесія47 2

Олександр Степанюк (Блок Петра Порошенка) нагадав, що міська програма «Питна вода» передбачає не тільки будівництво водогону, а й водовідведення – каналізації у садибній забудові Нетішина, про що ніхто й не згадує. А отже, варто для початку виготовити проект по централізованому відведенню. О.Супрунюк на це відповів скептично: «Якщо за рахунок УБ ХАЕС (депутат О.Степанюк є представником цього підприємства, – Авт.), я тільки за».

Юрій Максимчук («Батьківщина»), котрий представляє садибну частину міста, вкотре торкнувся проблеми піщаного кар’єру «Стариця 2», розробленого УБ ХАЕС. Депутат повідомив: люди категорично проти цього кар’єру і вважають його діяльність незаконною, а отже, створили робочу групу та звертаються в усі можливі інстанції щодо припинення його функціонування.

Суперечки про «гендер» та співфінансування капремонтів житлових будинків

Розпочали порядок денний із розгляду проектів щодо звернень до президента, Кабміну та інших високих інстанцій. Одне з них ініціювала перед міською радою громадська організація ТП «Край» під гаслом «Не дозволимо геноциду проти малого та середнього бізнесу», у якому вимагається: запровадити мораторій на перевірки для малого та середнього бізнесу, впровадження градації штрафних санкцій в залежності від доходів громадян, скасування постанов, які сприятимуть тиску на малий та середній бізнес, рейдерському захопленню бізнесу та ін. Обранці підтримали ініціативу місцевих підприємців.

Наступне звернення «щодо захисту інституції сім’ї в Україні», розроблене місцевими депутатами від «Свободи», піддала критиці О.Матросова, мовляв, є багато суперечностей, у тому числі і щодо розуміння «свободівцями» поняття  гендеру та повідомила, що профільна комісія, очолювана нею, проект не підтримала. Як результат, для прийняття рішення голосів забракло.

Зміни, внесені до «Програми підтримки та розвитку житлового фонду» стосувалися співфінансування з міського бюджету капітальних ремонтів житлових будинків. Уточнення сформулювали у двох абзацах:

«Учасники, які у поточному році брали участь у відборі проектів на співфінансування з проведення капітальних ремонтів житлових будинків, але не встигли використати цю можливість, мають у наступному році першочергове право на співфінансування свого проекту.

Учасники, які у поточному році пройшли відбір проектів співфінансування на проведення робіт з капітального ремонту ліфтів у їх будинку, але не отримали фінансування за браком коштів у бюджеті міста, мають першочергове право у наступному році отримати фінансування (за наявності коштів), відповідно до черги у переліку, визначеному комісією».

Зокрема, на «першочерговому» праві щодо ремонту ліфтів наполіг Ю.Камозін та знайшов підтримку серед колег-депутатів.

Позика на придбання житла та гроші на підгузки інвалідам

Були внесені зміни до програми «Муніципальне житло». А отже, «Громадяни, які беруть участь у програмі, мають можливість отримати позику з бюджету міста на придбання житла на первинному та вторинному ринках за таких умов:

-Первинний ринок, не менше 50 відсотків вартості житла сплачує громадянин, 25 відсотків вартості житла надає безвідсоткову позику забудовник, терміном на два роки, та 25 відсотків вартості житла надається безвідсоткова позика з бюджету міста, терміном на три роки;

-вторинний ринок, не менше 50 відсотків вартості житла сплачує громадянин, на решту вартості житла надається безвідсоткова позика з бюджету міста терміном на п’ять років».

До «Програми поетапного покращання надання медичної допомоги населенню міста» було внесено новий підрозділ: «Забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними засобами та іншими засобами для використання в амбулаторних та побутових умовах», а саме засобами особистої гігієни по 842,8 грн у 2019 та 2020 роках.

Окрім того, збільшено видатки на фінансування виплати одноразової матеріальної допомоги Почесним донорам до Всесвітнього дня донора крові у зв’язку зі збільшенням кількості Почесних донорів України, що проживають у місті Нетішин (2017 рік – 64 особи, 2018 рік – 76 осіб). Орієнтовна сума витрат у 2019 році складатиме 20 тис грн та у 2020 році – 22 тис грн.

На що підуть бюджетні гроші

сесія47 3Бюджетні кошти депутати розподілили наступним чином: 31 089 грн – для проведення поточного сантехнічного ремонту у системі опалення та водовідведення у ДНЗ №7, 165 635 грн – на поточний ремонт покрівлі адмінбудівлі виконкому, 60 000 грн – на заробітну плату працівникам газети «Нетішинський вісник», 180 тис грн – на придбання медикаментів СМСЧ м.Нетішин, 58 000 грн – на капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту ЗОШ №4, 78 300 грн – на проектні роботи по капітальному ремонту частини будівлі поліклініки, 700 000 грн – на будівництво міського парку культури та відпочинку, 1 379 108 грн – на нове будівництво водопроводу по вул.Солов’євській, 42 673 грн – на проведення поточного ремонту вентиляційного обладнання ДНЗ №3, 110 000 грн – на Територіальний центр соціального обслуговування для придбання 10 вікон та 14 дверей, 30 000 грн – на забезпечення участі спортсменів міста у спортивних змаганнях з олімпійських видів спорту, 75 000 грн – на придбання 15 комп’ютерних моніторів для СМСЧ м.Нетішин, 300 000 грн – на закупівлю програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку структурних підрозділів виконавчого комітету та комунальних підприємств. Крім того, 413 000 грн освітньої субвенції з державного бюджету спрямували на оплату праці та нарахування на заробітну плату педагогічним працівникам міста.

Щодо 700 тисяч на парк, Ю.Камозін висловлював категоричну позицію: оскільки КП «Комфорт» не був спроможний освоїти попередньо виділені кошти – спрямувати наразі ці гроші на капітальний ремонт ліфтів у житлових будинках. Міський голова у відповідь наполіг, що ліфти мають ремонтувати за свої гроші мешканці. Мовляв, ми зробили експертизу і створили револьверний фонд, з якого на ремонти ліфтів мешканці матимуть змогу брати безвідсотковий кредит. «Це справедливо», – сказав мер.

Також на сесії йшлося про дострокове припинення повноважень депутата міської ради від фракції «Нетішинська самооборона – Народний контроль» Ірини Дорожнюк на підставі її заяви. Колеги пані Дорожнюк повідомили присутніх, що депутат складає повноваження з особистих причин та запевнили, що її місце займе достойна кандидатура.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №11 (119), листопад