сесія футболістиЧому підлітки-футболісти опинилися на сесії

І хто «шиє» дітям політику

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Остання сесія міської ради була нетиповою, бо на неї прийшли діти – хлопчики у спортивній формі. Звісно ж, без транспарантів та гасел, без голослівних вигуків. У супроводі батьків підлітки зайшли до сесійної зали, аби підтвердити потрібність депутатського запиту Олени Матросової щодо будівництва футбольного поля, якого так не вистачає у нашому місті. Торкнулися також проблеми відсутності в Нетішині скейт-парку.

І тут закрутилося…

сесія 62 футболісти

Діти мріють про футбольне поле, бо тренуються в болоті

Депутатка міської ради Олена Матросова, вона ж голова профільної депутатської комісії з питань соціальної політики, культури та спорту, окреслила ситуацію у соціальній мережі Фейсбук: «Сьогодні (27 вересня, – Ред.) на сесію міськради прийшли юні футболісти, які мріють про хороше поле для тренувань і змагань. Зараз вони тренуються на полі без трави, з нерівною поверхнею, через що часто травмуються. Коли пройде дощ, воно перетворюється на болото. І діти жартома називають його “городом”.

сесія 62 матросова

До мене звернулися батьки цих дітей, я підготувала запит на сесію – виділити кошти на сучасний спортивний майданчик. Так співпало, що сьогодні юні футболісти мали змагання в спорткомплексі, який знаходиться біля приміщення міськради. І діти запитали, чи можна їм бути присутніми, коли я зачитаю запит. Я завжди за те, щоб люди, а особливо, підростаюче покоління, брали активну участь у житті міста, щоб вони знали свої громадянські права і користувалися ними. Тож діти у супроводі чотирьох батьків, красиві, у формі, прийшли на сесію. І хоча про конкретний час обіцяної зустрічі з міським головою щодо іншого питання, яке вони також мріють вирішити – створення скейт-парку, вони не домовилися, але запит про спортивний майданчик, можливо, саме завдяки їхній присутності, депутати майже одноголосно підтримали! І все було б добре, якби не…

Якби після цього до Антоніни Радушинської (однієї з мам) не подзвонили з виконкому. Думаєте, хотіли призначити зустріч, як обіцяв мер? Ні, її запитали, чи дали батьки дозвіл, щоб діти прийшли на засідання сесії міськради! Тобто, погано не те, що у дітей немає майданчика та скейт-парку! Погано, що вони прийшли на сесію і попросили це! Зазначу, що діти були звільнені з уроків і батьки були в курсі про похід у мерію. І разом з ними було четверо дорослих!

Про виховання громадянського суспільства не чули? Нє? Це при тому, що у День міста мер сам їх запросив до себе обговорити питання скейт-парку. Думаю, що цей “кіпіш” підняла не хто інший, як заступник міського голови з гуманітарних питань Ольга Бобіна! Саме вона підійшла до мене на перерві з докором, що я “привела дітей”! Замість того, щоб стати поряд з цими дітьми і підтримати їх!
Шановні чиновники, коли ж ви нарешті станете людьми? Не обрізайте нашим дітям крила!!!».

«Для чого були діти?» – шипіли чиновники

Того ж дня на офіційній сторінці Нетішинського виконкому у Фейсбуці з’явився неоднозначний допис під заголовком: «Сьогодні юні футболісти завітали на сесію міської ради! Чому? І для чого? Надаємо відео!».

Далі текст: «Депутат міської ради Олена Матросова оприлюднила побажання дітей про новий сучасний спортивний майданчик. У свою чергу, міський голова Олександр Супрунюк розповів дітям та усім присутнім, що роботи у цьому напрямку вже давно активно ведуться. Очільник міста зауважив, що в Нетішині запроектовані нові спортивні майданчики, окрім того, він готовий зустрітися з ініціативною групою у зручний для них час, щоб обговорити плани щодо побудови скейт-парку. Як розповіла одна з мам дітей, батьки погодили їх участь у сесії міської ради, однак тренер футболістів своєї згоди не давав. Відео для перегляду надаємо. Нам важлива ваша думка – чи варто залучати малолітніх дітей до політичних процесів? Будемо вдячні за ваші думки».

Відстоювати права – не підло, підло – брехати

Думки містян не забарилися. Наталія Коваль, вона ж депутатка обласної ради від Нетішина, написала: «Низько і підло не будувати майданчики, а не те, що діти на сесію прийшли і вимушені самі відстоювати своє право грати в футбол не в калюжі, спотикаючись об корчі, а на нормальному футбольному полі. Низько і підло ігнорувати всіх навколо і роками обіцяти щось зробити, а потім нахабно брехати про “ведеться активна робота”. Низько і підло просто зараз відверто і маніпулятивно брехати, що тренер не “був в курсі”.

“Політичний процес” – мистецтво комунікації і пошуку балансу. Діти, явно не вік дитячого садка, можуть ходити (чи сесії для обраних?), вони мають право бути почутими. Коли інваліди приходили боротись за свої права, можна було зробити статтю: “інваліди використовують свою інвалідність, а батьки використовують своїх дітей з інвалідністю в політичних процесах”. У вас ні стида ні совісті».

«Це не політичний процес. Це просто жителі міста прийшли і висловили свою думку. Дуже добре, що хтось з дорослих допоміг їм і супроводжував. Чи вони увірвалися після одинадцятої години вечора? Чи то заборонене місце для відвідування?», – висловила думку Саша Жебель.

«А діти що, не люди? І вони не можуть чогось хотіти? Наприклад, тренуватись на нормальному спортивному майданчику?!», – вважає Маша Троцюк.

Михайло Василенко написав: «Хлопці молодці! Правильно зробили організатори. Дітей залучати, щоб балончиками зафарбовувати надписи – це добре. Проявили активність. А проявити активність – підняти питання футбольного поля і скейт-парку, це вже політика?
В Канаді під час вступу дітей до вищого закладу є програма, в дітей є бали, які нараховуються під час активної громадсько-волонтерської діяльності. Але цю подію прийняли в штики. Совдпеп у голові сидить міцно.
Мер-цар швидко почав всім доводити, що цар все робить».

Із сарказмом зауважив Роман Калінін: «Можливо ви ще обгородите міську раду колючим дротом, щоб туди ходили тільки “свої” по перепустках?
Супрунюк завжди жителям міста обіцяє вирішити всі питання, а на ділі все навпаки, він щось поплутав і думає, що Нетішин – це його приватна власність!».

Хто ж насправді маніпулює дітьми?

Отож, результат зустрічі, а точніше, реакція мерії на ініціативу дітей говорить сама за себе. Олександр Супрунюк перерахував кілька майданчиків для спорту: на території НВК, у так званому парку за гуртожитком №220, у старій частині міста, які (зі слів чітко не зрозуміло, – Ред.), запроектовані чи будуть проектуватися цього чи вже наступного року. Знову ж таки, прозвучало «якщо буде фінансування з державного бюджету». А взагалі, це зовсім не те, чого потребують футболісти. Отже, міський очільник навіть не пообіцяв дітям футбольне поле, хоча петиція нетішинців з вимогою побудувати для міста повноцінний спортивний майданчик була оприлюднена ще три роки тому. Крім того, неодноразово батьки цих самих футболістів зверталися з листами в НАЕК «Енергоатом» та до нетішинської мерії. Але «Іван киває на Петра, Петро – на Івана», тобто, отримували банальні відписки. Це вкотре засвідчує, що на ініціативи та потреби містян владі, м’яко кажучи, начхати.

сесія 62 мер

Від обіцяної ним самим зустрічі з дітьми щодо скейт-парку мер теж вправно «вислизнув», вкотре не призначивши для цього дня та години.

Мама одного з хлопців, присутніх на сесії, справедливо написала у Фейсбуці, що діти чекали поля для тренувань три роки, зараз їх продовжують «годувати роками», а діти ростуть, і таке потрібне сьогодні поле завтра їм буде неактуальне.

Але меру, очевидно, так сильно тисне голову корона, що він не ладен відрізнити закономірних людських прагнень від «політичного процесу».

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, вересень, №9 (129)