сніщукЦЬОГОРІЧ ВСТАНОВЛЯТЬ ЗАГАЛЬНОБУДИНКОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ НА ГАРЯЧУ ТА ХОЛОДНУ ВОДУ

МЕШКАНЦІВ ОЧІКУЮТЬ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Скоро у платіжках за воду нам додасться. Бо на виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» до кінця 2020 року оператор зовнішніх інженерних мереж (у Нетішині це комунальне господарство ВП ХАЕС на чолі з керівником Сергієм Сніщуком) зобов’язаний встановити на усі житлові будинки загальнобудинкові лічильники обліку холодного та гарячого водопостачання. Платити за лічильник закон зобов’язав кінцевих споживачів. За роз’ясненнями звертаємося до Сергія Сніщука.

ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗЕКОНОМИТИ – САМОСТІЙНО ДОМОВЛЯТИСЯ З ПІДРЯДНИКАМИ

будинкові лічильники фото«Наразі ми готуємо листи до голів ОСББ та управителя (ЖКО) з повідомленнями про намір встановити на їхні будинки такі лічильники. А голови ОСББ та управитель мають спільно з мешканцями обрати виконавця робіт, адже закон у виборі не обмежує, обов’язково лише, щоби компанія мала ліцензію на проведення таких робіт. Тобто, підрядником може бути або наше комунальне господарство ВП ХАЕС, або інша ліцензована організація. Комерційні пропозиції від ліцензіатів уже надходять. За попередніми підрахунками, встановлення одного загальнобудинкового лічильника води нашою організацією коштуватиме близько 100 тисяч гривень (у цю суму входить усе: і вартість самого приладу обліку, і заміна запорних арматурних матеріалів, і роботи майстрів). Якщо мешканці обирають наше комунальне господарство як виконавця робіт, то ми розбиваємо суму на 60 місяців, що відображатимемо у платіжках окремою графою. Єдиний спосіб зекономити – це самостійно знайти ліцензовану підрядну організацію й домовитися з нею про ціну за роботу. Якщо у вашому будинку не потрібно міняти запорної арматури чи проводити інші підготовчі роботи, то вартість встановлення лічильника води зменшиться. У межах одного багатоквартирного будинку можуть застосовуватися різні види договірних відносин. Провести підготовчу інформаційну роботу й отримати рішення від голів ОСББ та ЖКО потрібно до 20 травня цього року. Безпосередньо встановлення загальнобудинкових лічильників води плануємо провести до кінця 2020 року», – розповів Сергій Володимирович.

З 1 СІЧНЯ ЗРОСЛИ ТАРИФИ НА ВОДУ

Платитимемо ми тепер не тільки за додаткову послугу встановлення лічильника, а й за так звану «технічну воду», яку цей лічильник рахуватиме (мова про воду, використану прибиральницями, мешканцями для поливу рослин біля будинку тощо).  Крім того, зросла вартість холодної та гарячої води. Інформацію про підвищення тарифів на послуги з водопостачання й водовідведення постачальник послуг розмістив у газетах «Нетішинський вісник» і «Перспектива», а також на офіційному сайті ХАЕС (у розділі «Комунальне господарство», вкладки «Тарифи» й «Інформація для споживачів»). Якщо коротко, то з 1 січня 1 м3 гарячої води коштуватиме 26,59 грн, холодної – 13,96 грн, водовідведення – 16,70 грн. Причина підвищення – виконання Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та інших підзаконних актів і постанов Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

… Встановлення загальнобудинкових лічильників води, можливо, змусить нетішинців дбайливіше ставитися до природніх ресурсів. Бо часто-густо доводиться бачити, як влітку мешканці бездумно витрачають воду на зайвий полив рослин біля під’їздів. Або як вода просто витікає в землю через те, що хтось забув закрити кран з вулиці.

Джерело – Марта СЕРГІЄВА, Газета “Пост громадського контролю”, січень, №1 (133)